Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii im. Janusza Korczaka

Jak uzyskać skierowanie?

 1. Posiadasz już orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydanego ze względu na niestosowanie społeczne. Świetnie! Dalszy etap, to uzyskanie skierowania…
   
 2. Teraz możesz zadzwonić do nas ws. przyjęcia dziecka do placówki. Jeśli posiadamy aktualnie wolne miejsce, to przez naszego pracownika zostaniesz poproszony o przesłanie do nas przede wszystkim orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego wydanego ze względu na niedostosowanie społeczne. Zostaniesz jednocześnie poproszony o wysłanie wszystkich niezbędnych dokumentów, które umożliwią nam szybkie podjęcie decyzji. Orzeczenie oraz ważne dokumenty można dostarczyć osobiście (jeśli mieszkasz w Zgorzelcu lub pobliżu) lub listownie, pocztą tradycyjną. Można je również przesłać elektronicznie wiadomością mail (skan dokumentu) na naszą skrzynkę pocztową e-mail (w przypadku, gdy mieszkasz daleko od naszej placówki).
   
 3. Gdy otrzymamy już od Ciebie komplet dokumentów, w naszej placówce zostanie powołany Zespół ds. rekrutacji. Gdyby jednak brakowało nam jakiegoś dokumentu, nie przejmuj się! Zadzwonimy do Ciebie i poinformujemy Cię o tym fakcie!
   
 4. Musisz wiedzieć, że placówki typu MOS nie mogą przyjąć dziecka, które ma zdiagnozowaną chorobę psychiczną oraz dziecka, które posiada orzeczony stopień niepełnosprawności intelektualnej.
   
 5. Otrzymałeś akceptację złożonego wniosku przez Zespół MOS ds. rekrutacji? Zadzwonimy do Ciebie i niezwłocznie poinformujemy Cię o naszej decyzji!
   
 6. Nasza decyzja jest pozytywna! Teraz pozostaje tylko udać się do Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym lub Urzędzie Miasta (zależnie, kto zajmuje się tą sprawą) w Twoim miejscu zamieszania i złożyć wniosek o umieszczenie dziecka w naszej placówce. Pamiętaj, że do wniosku musisz dołączyć kserokopię orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego wydanego ze względu na niedostosowanie społeczne. Jeśli nie wiesz, jak należy wypełnić wniosek, zapytaj pracownika urzędu!
   
 7. Przedstawiciele instytucji, do której złożyłeś wniosek niezwłocznie prześlą go do naszego organu prowadzącego, jakim jest Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu.
   
 8. Przedstawiciele naszego organu prowadzącego potwierdzą jeszcze tylko, czy wyraziliśmy akceptację na umieszczenie dziecka w placówce MOS. Tak, wyraziliśmy zgodę!
   
 9. Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Zgorzelca wydadzą skierowanie o umieszczeniu dziecka w naszej placówce, o czym nas poinformują przesyłając ów dokument. Wówczas my zadzwonimy do Ciebie!
   
 10. Pozostanie już tylko umówienie się na przewiezienie dziecka do placówki!

Foto MOS

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Sierpień 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny