Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii im. Janusza Korczaka

Projekt UE

Projekt pn.: „Przebudowa pomieszczeń internatu na potrzeby Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Zgorzelcu – etap I i etap II”.

Partnerstwo projektu:
Partner Wiodący: Powiat Zgorzelecki
PP1: Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii im. Janusza Korczaka w Zgorzelcu
PP2: Diakonie – Sozialwerk Lausitz Janusz – Korczak - Heim

Celem projektu jest wzmocnienie współpracy placówek opieki nad dziećmi na pograniczu dolnośląsko – saksońskim.
Projekt zakłada przebudowę I i III piętra na potrzeby MOS, zorganizowanie dla wychowanków MOS oraz Janusz – Korczak – Heim polsko – niemieckich warsztatów fotograficzno – filmowych, plastyczno – technicznych, tanecznych, kulinarnych, 3 imprez sportowych oraz spotkań integracyjnych dla kadry pedagogicznej obu placówek.

Wartość całkowita projektu 518.497,20 euro, dofinansowanie z EFRR 440.722,62 euro.

Termin zakończenia projektu 30.06.2014 rok.

Projekt „Przebudowa pomieszczeń internatu na potrzeby Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Zgorzelcu – etap I i etap II” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: „Inwestujemy w waszą przyszłość” w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska - Saksonia 2007 – 2013

WYDARZENIA W RAMACH PROJEKTU:
- Warsztaty plastyczne
- Warsztaty kulinarne
- Warsztaty filmowo-fotograficzne
- Warsztaty taneczne
- Spotkanie integracyjne
- Międzynarodowy Turniej Piłki Plażowej
- Międzynarodowa Spartakiada Lekkoatletyczna
- Spotkania grupy roboczej


 PROJEKT „PRZEBUDOWA POMIESZCZEŃ INTERNATU NA POTRZEBY MŁODZIEŻOWEGO OŚRODKA SOCJOTERAPII W ZGORZELCU – ETAP I I ETAP II” ZAKOŃCZONY
 
    Od września ubiegłego roku aż do czerwca 2014r. w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii
w Zgorzelcu realizowano projekt „Przebudowa pomieszczeń internatu na potrzeby Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Zgorzelcu – etap I i etap II”. W ramach przedsięwzięcia przebudowano dwa piętra budynku oraz siłownię. Projekt realizowany był w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska – Saksonia 2007 – 2013. W ramach projektu dokonano przebudowy I i III piętra budynku byłego internatu przy ul. Powstańców Śląskich na potrzeby MOS-u oraz siłowni, wraz z ich wyposażeniem (zakupiono sprzęt sportowy do siłowni, zainstalowano monitoring na obu piętrach jak również klatkach schodowych, założono rolety zewnętrzne). Zakupiono również sprzęt multimedialny i RTV, wyposażenie do pokoi i łazienek, komputery, wykładzinę na I piętro MOS-u, żaluzje wewnętrzne oraz gadżety promocyjne dla uczestników projektu.
    Na terenie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Zgorzelcu, przy współpracy z partnerem projektu Janusz – Korczak – Heim z Görlitz przeprowadzono dla wychowanków obu placówek polsko – niemieckie zajęcia edukacyjne o wszechstronnej tematyce. Każdy z uczestników mógł znaleźć coś dla siebie i realizować swoje pasje oraz rozwijać zainteresowania podczas warsztatów kulinarnych, plastyczno – technicznych, fotograficzno – filmowych, tanecznych jak również podczas imprez sportowych tj. Międzynarodowego Turnieju Piłki Plażowej i Międzynarodowej Spartakiady Lekkoatletycznej. W ramach projektu odbyły się także spotkania integracyjne dla kadry pedagogicznej obu ośrodków, podczas których wychowawcy mogli zapoznać się ze specyfiką pracy w partnerskich placówkach.
    W dniu 27 października podpisana została umowa o dalszej współpracy między MOS-em im. J. Korczaka w Zgorzelcu a Stiftung Diakonie-Sozialwerk Lausitz Janusz – Korczak – Heim Görlitz.     Zakończenie projektu nie jest końcem a początkiem współpracy pomiędzy polską i niemiecką placówką ze wspólnym patronem. Partnerstwo projektu: Partner Wiodący: Powiat Zgorzelecki
PP1: Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii im. Janusza Korczaka w Zgorzelcu
PP2: Diakonie – Sozialwerk Lausitz Janusz – Korczak - Heim
Wartość całkowita projektu 518.497,20 euro, dofinansowanie z EFRR 440.722,62 euro.
Termin realizacji projektu: 30.05.2012 - 31.10.2014 rok. Projekt „Przebudowa pomieszczeń internatu na potrzeby Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Zgorzelcu – etap I i etap II” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: „Inwestujemy w waszą przyszłość” w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska - Saksonia 2007 – 2013.Projekt „Przebudowa pomieszczeń internatu na potrzeby Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Zgorzelcu – etap I i etap II” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: „Inwestujemy w waszą przyszłość” w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska - Saksonia 2007 – 2013.

Foto MOS

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Grudzień 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny