Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii im. Janusza Korczaka

Dla opiekuna


"Jeśli umiecie diagnozować radość dziecka i jej natężenie, musicie dostrzec, że najwyższą jest radość pokonanej trudności, osiągniętego celu, odkrytej tajemnicy. Radość tryumfu i szczęście samodzielności, opanowania, władania."  Janusz Korczak

 Szanowni Państwo!
Co należy wiedzieć przed wyjazdem / przyjazdem dzieci?

 

WYJAZD:

W dniu wyjazdu dzieci tj. piątek (lub inny dzień wskazany w harmonogramie) placówka otwarta jest do godz. 18.00. Wszystkie wyjazdy dzieci MUSZĄ się odbyć do wskazanej w/w godziny. W tym dniu nie są wydawane już posiłki w formie kolacji. Pobyt dziecka w piątek kończy się obiadem. Obiad nie jest obowiązkowy, gdy dziecko ma np. wcześniejszy wyjazd. Prosimy jednak wcześniej zgłosić, na jaki posiłek dziecko zostaje w dniu wyjazdu. Proszę wcześniej zaopatrzyć dziecko w środki finansowe na jego podróż. Prosimy, aby dziecko zabierało ze sobą brudną odzież.

POWRÓT:

W dniu powrotu dzieci tj. w niedzielę placówka MOS otwarta jest od godziny 16.00. Prosimy, aby dzieci nie przyjeżdżały wcześniej. Niedziela nie jest dniem wydawania posiłków. Zalecamy, aby przed podróżą do placówki dziecko zjadło posiłek. Proszę zaopatrzyć dziecko w prowiant na drogę. Jeśli dziecko przybędzie do MOS w poniedziałek przed lekcjami (proszę zgłaszać takie dyspozycje wychowawcy w piątek przed wyjazdem!), to pierwszy posiłkiem dla dziecka jest obiad. Zaleca się wyposażanie dziecka w niezbędna odzież, odpowiednią dla danej pory roku. Prosimy, aby dziecko było wyposażone w środki higieny osobistej. Prosimy, aby dziecko przywoziło ze sobą czystą odzież na pięciodniowy pobyt.

 

Z poważaniem
mgr Ireneusz Stec

dyrektor MOS im. Janusza Korczaka

w Zgorzelcu

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto MOS

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Sierpień 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny